Categories
Bez kategorii

Wycieczka tematyczna: KL Plaszow

Serdecznie zapraszam na trzecią z serii tematycznych wycieczek po Krakowie w specjalnej, promocyjnej cenie – za jedyne 5 zł od osoby. Tym razem będzie to zwiedzanie terenu byłego obozu koncentracyjnego KL Plaszow.

Założony m.in. na miejscu dwóch przedwojennych cmentarzy żydowskich, funkcjonował przez niewiele ponad dwa lata, ale zdążył się zapisać w historii Krakowa. Aktualnie szacuje się, że na terenie obozu zginęło ok. 4-5 tys. osób.

Podczas spaceru zobaczą Państwo pozostałości obu cmentarzy żydowskich, zapoznają się z topografią obozu docierając do pozostałości zabudowań. Odwiedzą Państwo również trzy miejsca masowych straceń.

Przede wszystkim jednak poznają Państwo trudną historię samego obozu i losy jego mieszkańców. Z uwagi na tematykę, wycieczka nie jest więc zalecana osobom poniżej 15. roku życia.

Jako że podczas wycieczki odwiedzimy pozostałości obu cmentarzy żydowskich, mężczyźni są proszeni o posiadanie nakrycia głowy, jako wyraz szacunku dla tradycji religijnych.

Zgłoszenia: poprzez wysłanie e-maila na adres: krakonik1@gmail.com
Z uwagi na stan epidemii podczas zapisywania proszę o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu. Dane będą przechowywane przez trzy tygodnie od dnia wycieczki, a po wycieczce mogą zostać użyte tylko w celu poinformowania o ewentualnej obecności osoby zakażonej koronawirusem SARS-CoV-2, gdyby się okazało, że taka osoba uczestniczyła w wycieczce.

Specjalna cena promocyjna za uczestnictwo w wycieczce, ze zniżką 50%, wynosi jedyne 5 zł od osoby. Preferowana przedpłata na konto. Obowiązuje limit uczestników.

Numer konta do wpłaty zostanie wysłany w wiadomości zwrotnej po wysłaniu zgłoszenia.
Potwierdzenie otrzymania wpłaty zostanie wysłane e-mailem, zaś paragon zostanie wręczony w miejscu zbiórki.
Z uwagi na utrzymujący się stan epidemii, podczas całej wycieczki należy mieć zasłonięty nos i usta (utrzymanie 1,5 metra dystansu między wszystkimi przez całą wycieczkę nie będzie realne).
Ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną, wycieczka może zostać odwołana, jeśli nie będzie możliwe jej przeprowadzenie. W takiej sytuacji wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.

Zbiórka: przed Szarym Domem (skrzyżowanie ulic Jerozolimskiej i Abrahama), 17 X 2020 r., godz. 13:00.
Serdecznie zapraszam.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s