Categories
Bez kategorii

Wycieczka tematyczna: Ludwinów

Zapraszam na drugą tematyczną wycieczkę w specjalnej, promocyjnej cenie ze zniżką 50% (za jedyne 5 zł od osoby).

Ludwinów to dawna wieś, po której zachował się zespół kilku uliczek ze starą, przedmiejską zabudową – niestety, z roku na rok obiektów jest coraz mniej. Ostatnie dwa drewniane domy są już opuszczone.

Ludwinów miał ciekawą historię jako wieś i później jako dzielnica Krakowa. Tutaj zlokalizowano zakłady garbarskie i inne firmy przemysłowe. Stąd wywodzi się legendarny, mistrzowski klub sportowy – Garbarnia Kraków. Tutaj mieszkało kilka znanych postaci, o tym miejscu powstały piosenki, jak choćby “Ludwinowskie tango”, a nawet wodewil: “Lola z Ludwinowa”.

Na wycieczce będziemy kluczyć wśród pozostałości dawnego Ludwinowa, zaglądniemy pod obie ludwinowskie świątynie. Na zakończenie przewodnik, Emil Bajorek, zobowiązuje się odśpiewać “Ludwinowskie tango”, mając nadzieję, iż uczyni to wraz z uczestnikami wycieczki!

Zgłoszenia: poprzez wysłanie e-maila na adres: krakonik1@gmail.com
Z uwagi na stan epidemii podczas zapisywania proszę o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu. Dane będą przechowywane przez trzy tygodnie od dnia wycieczki, a po wycieczce mogą zostać użyte tylko w celu poinformowania o ewentualnej obecności osoby zakażonej koronawirusem SARS-CoV-2, gdyby się okazało, że taka osoba uczestniczyła w wycieczce.

Specjalna cena promocyjna za uczestnictwo w wycieczce, ze zniżką 50%, wynosi jedyne 5 zł od osoby. Preferowana przedpłata na konto. Obowiązuje limit uczestników.
Numer konta do wpłaty zostanie wysłany w wiadomości zwrotnej po wysłaniu zgłoszenia.
Potwierdzenie otrzymania wpłaty zostanie wysłane e-mailem, zaś paragon zostanie wręczony w miejscu zbiórki.

Z uwagi na utrzymujący się stan epidemii, podczas całej wycieczki należy mieć zasłonięty nos i usta (utrzymanie 1,5 metra dystansu między wszystkimi przez całą wycieczkę nie będzie realne).Zbiórka: przystanek autobusowy “Ludwinów” w kierunku ronda Matecznego, 11 X 2020 r., godz. 13:00.

Serdecznie zapraszam!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s