Categories
Bez kategorii

Wycieczki Krakonika w kwietniu

Kwiecień już za pasem, a więc czas ruszyć na kolejne wycieczki!

To już ostatnie chwile, aby zwiedzić ze mną wystawę o Helenie Rubinstein w Żydowskim Muzeum Galicja. Będzie ona czynna już tylko do 7 maja. W kwietniu zapraszam Was trzykrotnie, a jeśli czas pozwoli, moje pożegnanie z Madame Rubinstein, Pierwszą Damą Piękna, nastąpi na początku maja.

Wreszcie wyruszamy w plener! Na początek zapraszam do Ciężkowic, skąd pochodzi część mojej rodziny. Zwiedzimy zarówno samo miasteczko jak i rezerwat Skamieniałe Miasto. Dojazd i powrót jest na własną rękę, a wycieczka – razem z dojazdami – zajmie nam cały dzień.

Wśród nowości znajduje się także oprowadzanie po Muzeum Cystersów. Prezentuje ono historię tego zakonu, obecnego w Mogile od ponad 800 lat, w bardzo ciekawej formie. Podobnie jak obecny w Krakowie tyle samo lat zakon Dominikanów, którego nowe muzeum cieszy się dużą popularnością i do którego znów Państwa zapraszam.

W Poniedziałek Wielkanocny zaś, w ramach zrzucania poświątecznych kalorii, udamy się do Tyńca na wzgórza: Wielkanoc i Grodzisko.

Szczegóły wszystkich wycieczek znajdują się na mojej stronie na Facebooku. Można też o nie spytać poprzez formularz, wówczas wyślę wszystkie istotne informacje.

Cennik przedstawia się następująco. Zawiera on już ewentualne bilety wstępu, przy czym w Muzeum Cystersów warto zostawić ofiarę (muzeum jest darmowe).

Helena Rubinstein – 50 zł
Wielkanoc i Grodzisko – 35 zł
Muzeum Cystersów – 20 zł
Muzeum Dominikanów – 20 zł
Ciężkowice i Skamieniałe Miasto – 50 zł

Na wszystkie wycieczki obowiązują zapisy poprzez e-mail (można skorzystać z zakładki “Kontakt”: https://krakonik.com/contact/), ewentualnie poprzez wysłanie wiadomości na Messengerze.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s