Categories
Bez kategorii

Moje prace wygrały!

Sukces! Z radością informuję, że cztery moje wycieczki tematyczne zdobyły uznanie jury konkursu zatytułowanego “Kraków – tam i z powrotem”!

Konkurs zorganizowało Muzeum Krakowa. Miał on za zadanie z jednej strony zaktywizować przewodników miejskich, którzy w czasie pandemii, nazwijmy to oględnie, na nadmiar pracy niestety nie narzekają; z drugiej zaś strony miał za zadanie pokazanie Krakowa swoim mieszkańcom od strony mało znanej. Polegał na przygotowaniu propozycji tras tematycznych w ramach jednego z pięciu zakresów (np. trasa dla rodzin, dla klas szkolnych, dla rowerzystów). Każdy przewodnik mógł wysłać po jednej propozycji na każdy zakres, a zatem łącznie pięć tras. Potem jury wyłaniało zwycięskie prace – po trzy z każdego zakresu, a zatem łącznie nagrodzono 15 prac.

Tutaj więc muszę się pochwalić – spośród 15 nagrodzonych prac aż cztery są mojego autorstwa. Cztery z pięciu które wysłałem. Jedyną, która nie zyskała uznania jury, była trasa śladami “kocmyrzówki”, czyli linii kolejowej z Krakowa do Kocmyrzowa, po której wciąż można zauważyć pozostałości.

Artykuł opisujący zwycięskie prace znajduje się TUTAJ.

Jedna z moich propozycji prowadzi uliczkami Ludwinowa i Zakrzówka, druga Młynówką Królewską, trzecia Wzgórzami Tynieckimi zaś czwarta doprowadza do pozostałości skoczni narciarskiej w Krakowie.

Ja, oprócz cieszenia się z sukcesu, mogę więc tylko zaprosić do zwiedzania tych – i wielu innych! – tras ze mną w roli przewodnika. Trasy wkrótce zostaną opublikowane. Gratuluję również autorom pozostałych nagrodzonych prac, z których wielu to moi znajomi ze szlaku.

One reply on “Moje prace wygrały!”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s